• 7 grudnia 2021

Klienci działający na rynku bardzo często podejmują decyzje nieoptymalne, chociaż bardzo się starają zawsze kupować najlepsze produkty, również z zakresu produktów budowlanych. Powodów szczegółowych takiej sytuacji jest wiele i praprzyczyną ich wszystkich jest niedoskonałość mechanizmów rynkowych, które są dalekie od teoretycznego wolnego rynku, stanu w rzeczywistości nieosiągalnego.

Na rynku materiałów budowlanych sytuacja nie rożni się zanadto od sytuacji na innych rynkach i także tutaj klient, który mógłby wybrać styropian Austrotherm i powinien go wybrać, czasami dokonuje innego zakupu. Dlaczego?

Są więksi producenci

Klienci często wierzą, że większa firma jest lepsza od mniejszej, a jej produkty są analogicznie lepsze od produktów mniejszych firm. Austrotherm posiada jedynie 2 fabryki, ale jego produkty uzyskują coraz większe uznanie na rynku ze względu na przejrzyste oznaczenia opakowań i dobrą jakość, o której zaświadczają wszyscy specjaliści, którzy z niego korzystali.

Na rynku są tańsze propozycje

W naszym kraju wciąż głównym kryterium zakupu często pozostaje cena. Jej minimalizowanie zwykle odbywa się kosztem jakości produktu. Najlepszym kryterium oceny jest zawsze stosunek jakości do ceny, a to już znacznie trudniej ocenić, ponieważ najlepszą ocenę można wydać dopiero 2 lata po zrealizowani inwestycji. W przypadku styropianu Austrotherm eksperci są zgodni i podkreślają, że w tym czasie wypada znakomicie, ale klient nie ma zazwyczaj wiedzy fachowej pozwalającej zdecydować się na trochę droższy produkt Austrotherm w celu uzyskania dużo wyższej jakości rozumianej jako trwałość izolacji, lepsze właściwości izolacyjne i bliższy optimum mikroklimat wnętrza.

Styropian Austrotherm

Klienci poszukują „kropek”

Wśród klientów panuje przekonanie, że styropian nie powinien być jednolity i często wybierają produkty z różnymi „domieszkami”, które tak naprawdę są zanieczyszczeniami i wadami produkcyjnymi. Produkt Austrothermu jest jednolity i wręcz sterylnie czysty, dzięki czemu jego właściwości są znacznie lepsze. Szczególnie istotna jest kwestia dokładnego przestrzegania zasad procesu produkcyjnego, co skutkuje uzyskaniem odpowiedniej gęstości. Gęstość styropianu i tym samym jego waga to czynnik ściśle skorelowany z jego właściwościami izolacyjnymi. Austrotherm, jako jeden z nielicznych producentów, zachęca klientów do ważenia płyt styropianu przed zakupem i weryfikowania w ten sposób jego właściwości.

Nie ma produktów o lambdzie 0,044-0,045 W/mK

Wciąż wielu klientów poszukuje takiego produktu, lecz jest to wartość lambda określana w branży jako minimum przyzwoitości. Korzystanie z takiego styropianu jest nieekonomiczne i nie ekologiczne, w związku z czym Austrotherm zdecydował o porzuceniu produkcji takiego styropianu.

Austrotherm jest częścią międzynarodowej korporacji

Panuje moda na polskie firmy, a Austrotherm to firma z kapitałem austriackim. Fabryki są jednak polskie, praca jest polska i większość zysku jest polska, a polski inwestor uzyskuje lepszy produkt, więc oszczędności na ogrzewaniu także są polskie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top